Geen grote incidenten tijdens jaarwisseling
DORDRECHT – De jaarwisseling is zonder grote incidenten verlopen, meldt de Eenheid Rotterdam van de politie. Daaronder valt sinds vandaag ook de politieregio Zuid-Holland Zuid. De hulpdiensten moesten wel meerdere malen uitrukken. Op veel locaties waren grote en kleine branden en vernielingen. Naarmate de nacht vorderde waren hier en daar ook wat kleine vechtpartijtjes en moest de politie verschillende keren optreden.
In Dordrecht werden politiemensen op het Vogelplein bekogeld met flessen en werd de brandweer gehinderd bij zijn werkzaamheden. De politie heeft in de vroege ochtend van 1 januari een einde gemaakt aan een feest in een pand aan de Edisonstraat in Dordrecht. Daar was geen vergunning voor, maar er waren wel 250 mensen binnen. De feestgangers vertrokken rustig. In totaal zijn in de hele regio 116 personen aangehouden voor onder andere vernieling, openlijke geweldpleging, brandstichting, vuurwapenbezit, verzet, steekpartij, openbare dronkenschap en belediging. Verschillende mensen zijn ook dit jaar weer slachtoffer bij vuurwerkincidenten. Diverse mensen liepen oogletsel en verwondingen aan ledematen op. In Dordrecht is in de Nieuwjaarsnacht nog een partij van zo’n 165 kilo professioneel vuurwerk aangetroffen en in beslag genomen.
Hoofdfoto: Even na middernacht moest de brandweer een brand blussen op de begane grond van woonzorgcomplex Watersteyn aan de M.H. Trompweg. Andere foto’s: Vreugdevuren en straatbrandjes in de Indische buurt in Dordrecht.
Bron:Dordt Centraal